Даксон прави дузпа за Вашку, не му дават да я бие (ВИДЕО)

15-04-2013, 15:00

Димитър Иванов

Бившата звезда на Локо (Пд) игра цял мач при победата над Кисама с 3:1

Бившият халф на Локо (Пд) Даксон да Силва отново изигра много силен мач за своя тим Вашку да Гама. Любимецът на агитката от Лаута записа пълни 90 минути при победата с 3:1 над Кисама в мач от 6-ия кръг на турнира за купата на Рио.

Даксон отправи няколко опасни удара в мача, които с мъка бяха избити от вратаря на гостите. В последната минута техничарят бе съборен в наказателното поле на Кисама и реферът отсъди дузпа.

Даксон си взе топката и поиска сам да изпълни наказателния удар, но срещна изненадваща съпротива от страна на съотборника си Тиагиньо. Нахаканият бразилец бе доста упорит и в крайна сметка застана зад топката и реализира дузпата за крайното 3:1.

Преди това Деде (33) и Тенорио (35) бяха вкарали за Вашку, а Густаво (39) намали за гостите.

С победата черно-белите от Рио имат вече 7 точки, които им отреждат 5-о място във временното класиране.