15-04-2013, 20:12

Plovdivutre.bg (архив)

Димитър Иванов

Черно-белите загубиха злощастно от шампиона Лудогорец с гол в 87-ата минута

Футболистите на Локо (Пд) играха като опълченци при гостуването си на Лудогорец, но не издържаха 3 минути преди края на мача. Точно тогава шампионите вкараха щастлив гол чрез Кишада след центриране от корнер.

По този начин пловдивчани записаха втора поредна загуба с 0:1 и то с гол в края.

Припомняме, че в предишния кръг смърфовете паднаха със същия резултат от ботев (Враца), като тогава попадението дойде в 88-ата минута.

Освен ситуацията при гола, ето и другите по-интересни минути от мача:

7 - Центиране в наказателното поле на Лудогорец, където Стефанов засече топката с глава, но тя излезе в аут.

18 - Рангел Абушев спъна Светослав Дяков и съдията Никола Попов отсъди нарушение. Мирослав Иванов шутира до дясната греда, но Йордан Господинов изби в корнер. Бившият халф на Левски стреля директно от ъгловия удар, част от топката премина голлинията, но вратарят на гостите я извади. Гол бе неше отсъден, тъй като кълбото не влезе във вратата с целия си обем.

25 – Валери Георгиев намери Христо Златински, той навлезе в наказателното поле, но в подследния момент Любомир Гулдан изби в корнер. След центрирането му Рангел Абушев бе оставен непокрит и засече с глава, но заби топката в земята и тя бе уловена от Владимир Стоянов.

40 - Станислав Маламов финтира Шоко и отправи удар извън наказателното поле в далечнич ъгъл на вратата, но Владо Стоянов показа страхотен рефлекс и спаси.

41 - Далечен удар на Витиня, но топката минава на сантиметри от горната греда на вратата, пазена от Йордан Господинов.

57- Невероятен пропуск за Лудогорец. След центриране от фаул към далечната греда, Гулдан свали с глава, Георги Стефанов и Дани Георгиев се разминаха с топката. Тя попадна в Марселиньо, който стреля от два метра, но Йордан Господинов показа страхотен рефлекс и спаси.

61 - Мишо Александров с прекрасен пас към Мирослав Иванов, който абсолютно непокрит стреля от границата на наказателното поле, но за пореден път Йордан Господинов показа високата си класа и спаси Локомотив от сигурен гол.

67 - Светослав Дяков изведе перфектно Марселиньо през центъра на защитата, бразилецът си спря топката, но Господинов отново ги изпревари.

69 - Страхотна грешка на Владо Стоянов. Вратарят подаде неточно, топката попадна във футболист на Локомотив, който имаше възможност да се откъсне сам срещу стража на Лудогорец, но се засуети и топката му бе отнета.

Локо игра в състав:

12. Господинов, 3. Валери Георгиев, 6. Котев, 55. Кавдански, 17. Марков, 16. Златински (к) (85-Тимонов), 23. Даниел Георгиев, 77. Диего, 88. Стефанов (66-9. Мирчев), 89. Маламов (46-19. Садула), 4. Абушев.