Лимона изригна за класика на смърфовете

20-04-2013, 23:04

Димитър Иванов

Принцът на Пловдив с асистенция за първия гол срещу Етър, целият стадион го изпрати на крака

Локо (Пд) разби с класическото 3:0 затъващия към „Б” група отбор на Етър пред около 3000 фенове на Лаута. Успехът на смърфовете е №600 за тях в „А” група. Голям мач за домакините направи Тодор Тимонов – Лимона, който се завърна триумфално в титулярния състав.

Принцът на Пловдив, както феновете на Ботев наричаха преди време бившия канар, изригна с голов пас към Диего за 1:0 в 20-ата минута.

След това правеше каквото си иска със съперника и на няколко пъти бе близо до попадение, но само чудесните намеси на вратаря Матюс Бак спасиха Етър от погром.

Точно Бак обаче се превърна в черната овца на гостите, след като си изпроси безумен червен картон 20 минути преди края. Полякът удари без топка Диего, като никой на терена не разбра какво го е провокирало да направи това и логично бе изгонен.

В 81-ата минута Кирил Котев засече с глава центриране на Маламов за 2:0. Три минути по-късно резервата Владислав Мирчев оформи крайното 3:0 с мощен шут с десния крак. Това бе първи гол за варненеца с екипа на Локо в официален мач.

СТАТИСТИКА

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЕТЪР 3:0

Голмайстори: 1:0 Диего (20), 2:0 Кирил Котев (81), 3:0 Владислав Мирчев (83)

ЛОКОМОТИВ (ПД): 12. Господинов, 3. Валери Георгиев, 5. Ковачев, 6. Котев, 28. Атанасов, 10. Тимонов (67 - 99. Маламов), 17. Марков, 23. Даниел Георгиев, 77. Диего, 88. Стефанов (74 - 9. Мирчев), 4. Абушев (84 – 11.Запрянов)

ЕТЪР: 32. Бак, 24. Фианциела, 5. Костелана, 21. Рисхолт, 19. Рикама, 6. Махамат, 10. Фей (57 - 29. Карлсон), 11. Любенов (71 - 33. Петков), 9. Саидходжа, 7. Шайесте (76 - 92. Бирсент), 8. Йълмъз

СЪДИЯ: Стефан Апостолов

Жълти картони: Кастелана, Фианциела, Йълмъз, Ришолт (Етър)

Червени картони: Бак (Етър)