21-04-2013, 16:30

ЕПА/БГНЕС

Sofiautre.bg

"Нерадзурите" с първи успех у дома от 5 мача

С гол на Томазо Роки в 82-та минута Интер успя да победи Парма у дома и да вземе ценни три точки в борбата за местата, даващи право на участие в Лига Европа.
"Нерадзурите" се нуждаеха от задължителна победа на "Джузепе Меаца", тъй като се смъкнаха до осмо място след вчерашния успех на Удинезе над Лацио. Възпитаниците на Андреа Страмачони успяха да пробият защитата на гостите чак в 82-та минута, когато опитният нападател Томазо Роки бе намерен непокрит на дузпата и успя да прати топката в мрежата. По този начин Интер вече има 53 точки и се изкачи до пето място, но с мач повече от Фиорентина и Рома, който са на четвърто и шесто място съответно.
Това беше и първи успех за Интер у дома от 5 мача насам. Преди това "нерадзурите" паднаха на "Джузепе Меаца" от Болоня (0:1), Ювентус (1:2), Аталанта (3:4) и Рома за Купата на Италия (2:3), както и равенство 1:1 с Милан.