21-04-2013, 19:11

lportala.net

Петър Боев

Малките канари стигат от 0:1 до 3:1 пред 200 фенове на черно-белите

Пред 200 души по трибуните на изкуствения терен на Лаута, Ботев обърна Локо от 0:1 до 3:1 в градското дерби от Елитната юношеска група до 17 години.

Черно-белите играха футбол през по-голямата част на първото полувреме, дори откриха резултата в 11-ата минута чрез Георги Митков. Последваха редица пропуски и пред двете врати, както и няколко чисти положения за удвояване на резултата.

В 24-ата минута малките канари изравниха и на свой ред погледнаха към победата.

Осем минути преди края жълто-черните поведоха в резултата с гол на капитана Серкан Юсеин. Последва стихиен опит за достигане на равенството, но това отвори пространствата за контраатаки.

Юсеин бе изгонен в 78-ата минута, а 120 секунди по-късно съотборниците му организираха бърза атака и сложиха точка на мача с гол на Васил Кирков.