22-04-2013, 22:30

Dobrichutre

Dobrichutre

Добруджански юнак стана на 20 години

При голям интерес и много добра организация протече турнира по борба свободен стил за деца до 13 години и момчета до 15-годишна възраст в Добрич.
Спортната проява бе по повод и 20-годишнината от основаването на местния клуб Добруджански юнак, съобщи centersport.org.
В турнира взеха участие 72 борци от Добрич, Варна, Силистра, Аксаково, с. Паисиево (Силистренско).

И в двете възрастови групи домакините, водене от заслужилия треньор Петър Петров и Петко Пеев, спечелиха най-голям брой златни отличия.

При децата шампиони станаха Илия Иванов (кат. до 35 кг), получил и наградата за най-техничен състезател, Диян Радев (кат. до 42 кг), Живко Веселинов (кат. до 47 кг), Стоян Иванов (кат. до 59 кг), Димитър Димитров (кат. до 66 кг) и Георги Стоянов при 53-килограмовите. Купа и медал за най-млад борец е получил Кристиян Димитров. При момчетата на първи места в своите категории завършиха: Панайот Димитров (кат. до 32 кг), Бончо Бончев (кат. до 38 кг), Дилян Димитров (кат. до 47 кг), който стана и най-резултатен в турнира, и Симеон Хинчев (кат. до 59 кг).

Следващото състезание за възпитаниците на Добруджански юнак е в края на тази седмица в Сливен, където ще се състои държавното първенство за юноши до 20 г., а добричлии ще участват със 7 борци.