Гришо сломен от Томи Робредо

24-04-2013, 14:49

Sportline

Димитров допусна болезенен обрат във втория кръг в Барселона

Григор Димитров загуби с 5-7, 1-6 от Томи Робредо мача си от втория кръг на турнира в Барселона с награден фонд 1 708 875 евро.

Най-добрият ни тенисист не успя да покаже играта си от Монте Карло и бе надигран от 30-годишния испанец. Срещата продължи малко над час, като българинът тотално се предаде във втория сет.

В първия сет Гришо водеше с 5:2, но Робредо спечели 5 поредни гейма и затвори частта със 7:5. Обратът в резултата свали дръстично нивото на игра на Димитров, който успя да вземе само един гейм във втория сет. Испанецът поведе с 4–0, а Гришо успя да спечели подаването си едва за 1-4, с което прекъсна серията на съперника от 9 поредни гейма. Робредо обаче безпроблемно спечели следващите два гейма и сложи точка на спора с 6-1. В следващия кръг Робредо ще се изправи срещу Томаш Бердих.