Берое удари Славия в края и е на финал за Купата

25-04-2013, 20:20

Sofiautre

Георги Андонов герой за "заралии" след решаващ гол в 87-ата минута

Берое победи Славия с 1:0 и е на финал за Купата на България срещу Левски. Скъпоценният гол за "заралии" вкара капитанът Георги Андонов само 3 минути преди края на реванша за купата. В първата среща двата отбора не успяха да се победят и завършиха 0:0. Двубоят в Стара Загора бе изпълнен с множество единоборства, като напрежението бе бетонирало и двата състава.

Двата отбора се надлъгваха и чакаха противника да сгреши. В края на срещата домакините изпуснаха няколко положения, които бяха отразени от вратаря на Славия Георги Петков. Всички на стадиона в Стара Загора очакваха продължения, когато "заралии" избухнаха след едно от статичните си положения. Георги Андонов се превърна в герой за Берое с гола си 3 минути преди края на редовното време.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

8 - Ливраменто получи тежък удар от Пенев. Лекарите на Славия му оказваха помощ повече от 2 минути, след което играчът се завърна на терена

12 - Тежък удар на Живко Желев, който минава на метри от вратата на Караджов

20 - Далечен удар на Георги Андонов, който прехвърли Петков, но и вратата на Славия

22 - Павле Попара центрира в наказателното поле на Берое, но Андонов чисти с глава в корнер

31 - Сериозно разъркване в наказателното поле на Берое. На няколко пъти нападателите на Славия бяха блокирани, в крайна сметка защитата на домакините се справи с опасността

35 - Далечен удар на Ливраменто, който премина на метър от дясната греда на Караджов

43 - Страхотен удар на Елиаш, Георги Петков изби с мъка в ъглов удар

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

55 - Пламен Крумов проби отдясно, навърза няколко защитници на Славия и опита да центрира, но се получи нещо като удар, който му мина покрай вратата.

59 - Страхотен шанс за Тодор Янчев, който стреля в долния ъгъл на Караджов, но вратаря на Берое изби в корнер

66 - Венци Христов центрира остро в наказателното поле на Славия, но Георги Андонов не успя да засече топката и тя излезе в аут

73 - Двата отбора се сдърпаха много сериозно в наказателното поле на Славия, след което Георги Кабаков реши да не гони футболисти, а се задоволи с два жълти картона

82 - Невероятно спасяване на Георги Петков. Вратарят на Славия се намеси в последния момент и предотврати автогол на защитник на "белите"

83 - Лоузейро стреля силно по диагонала с левия крак, Дяков обаче се хвърля и с тяло спира топката, която най-вероятно щеше да влезе във вратата на "белите"

87 - ГОООЛ! 1:0 за Берое! Центриране от пряк свободен удар, което попадна на крака на Георги Андонов и капитанът на домакините пусна покрай Петков, с което откри резултата