Нефтохимик 2010 загуби от Дунав първия финален мач за титлата след продължения

27-04-2013, 09:27

Burgasutre

Днес е втората среща в спортна зала Бойчо Брънзов в Бургас

Нефтохимик загуби първия финален мач за шампионската титла от Дунав с 96:92 (25:12) – (20:24) – (13:17) – (18:23) – (20:16). Момичетата на старши-треньора Петко Маринов допуснаха първа загуба в Бургас от отбора на гостенките през сезона. Още от първата част отборът на Дунав взе аванс от 13 точки и нашите се оказаха в ролята на догонващи. През втората четвърт на мача Нефтохимик 2010 стопи разликата до 9 точки.

3 минути преди края на мача, нашите изравниха резултата. Последва продължение от 5 минути, в което и двата отбора се мобилизираха до краен предел. След оспорвана игра кош за кош отново се стигна до ново равенство при резултат 85:85. Последва второ продължение, в което баскетболистките на Дунав бяха по-концентрирани и се наложиха с крайното  96:92.

За отбора на Нефтохимик 2010 Ашли Гейл записа 30 точки и 18 борби. Олга Дубровина добави 29 точки, а 16 вкара Анна Соколан.

Днес е втората среща в спортна зала Бойчо Брънзов в Бургас.