28-04-2013, 19:05

Plovdivutre.bg (архив)

Димитър Иванов

Черно-белите загубиха от Славия с 0:2, съдията отмени гол на Коце Марков

Локо (Пд) се предаде на стадиона в Овча купел, където загуби от Славия с 0:2. Виктор Генев и Галин Иванов донесоха победата на домакините, а към края съдията отмени редовен гол на защитника на пловдивчани Костадин Марков.

Славия имаше късмета да открие резултата при първото си по-чисто положение. В 18-ата минута бившият капитан на Локо Здравко Лазаров центрира от фаул и Виктор Генев засече с глава за 1:0.

Десетина минути по-късно диего можеше да изравни, но диагоналният му шут отиде в аут.

В 52-ата минута Славия реши спора с втори гол. Галин Иванов направи самостоятелен пробив, който завърши с хубав удар в долния десен ъгъл на вратата на Йордан Господинов за крайното 2:0.

Локо имаше шанс да се върне в мача в 82-ата минута. След центриране в наказателното поле на Славия защитникът Костадин Марков вкара с глава, но страничният съдия вдигна флага за засада.

СЛАВИЯ: 1. Петков, 18. Филипов, 22. Генев, 6. Златков, 17. Атанасов, 5. Янчев, 7. Мацуй, 77. Лазаров (60 - 88. П. Димитров), 33. Гал. Иванов, 35. Ливраменто (80 - 9. Колев), 11. Василев (61 - 8. Янков)

ЛОКО (ПД): 12. Господинов, 3. В. Георгиев, 6. Котев, 55. Кавдански, 17. Марков, 21. Мечечиев (42-19. Садула), 23. Д. Георгиев, 77. Диего, 88. Стефанов (46 - 9. Мирчев), 10. Тимонов, 4. Абушев (70 - 89. Маламов).