"Левски" би "Локо" и с 10 човека

02-05-2013, 19:30

Sportline.bg

Кристовао Рамос вкара гола за 1:0, червен картон на Мюлдер остави "сините" с човек по-малко за цяло полувреме

Отборът на Левски победи Локомотив (Пловдив) и прибра задължителните три точки от гостуването на "Лаута", макар че се наложи да играе едно полувреме с човек по-малко. "Сините" биха с гол на Кристовао Рамос в 38-ата минута.

В 47-ата минута Дъстли Мюлдер получи втори жълт и съответно червен картон и остави отбора си с човек по-малко. Изгонването на холандеца бе заради груб фаул срещу Диего.

Двата отбора излязоха на стадиона в пловдивския квартал "Лаута" с бели фланелки и с призив за помощ на Иван Земярски от град Раковски. Иван се нуждае от трансплантация на стволови клетки и трябва бързо да събере 48 000 евро, за да му бъде направена трансплантация в Германия.

С днешната победа Левски излезе начело в класирането, изпреварвайки Лудогорец с една точка. Отборът от Разград обаче е с мач по-малко. Локомотив (Пловдив) е на 8-о място.