АРХИВ

Димитър Иванов

Черно-белите печелят дербито край бирената фабрика с 4:1

Фенове на Локо (Пд) откриха добра поличба във факта, че предстоящото градско дерби срещу Ботев ще се играе на 8 май на стадиона край бирената фабрика. Оказа се, че в досегашната история на Битката за Пловдив само един единствен път двата тима са се изправяли един срещу друг на тази дата на стадион „Христо Ботев”, проучи Plovdivutre.bg.

Въпросното дерби се играе на 8 май 1971 година и завършва с разгромното 4:1 за Локо.

През първото полувреме Георги Василев - Гочо (22 мин.) и Иван Генов (28 мин.) дават преднина на черно-белите, а Добри Ненов (29 мин) връща канарчетата в мача (тогава отборът играе под името Тракия).

След почивката обаче изригва най-добрият футболист на терена – Христо Бонев. Зума вкарва две феноменални попадения в 69-ата и 78-ата минута и оформя крайното 4:1 за Локо (Пд).

В социалната мрежа фенове на черно-белите дори публикуваха снимка от светлинното табло на стадион „Христо Ботев” от въпросния двубой.