БГНЕС

Sofiautre

Първата българска ракета изхвърли Хавиер Марти в първи кръг

Първата българска ракета Григор Димитров си уреди нова среща с лидера в световната тенис ранглиста Новак Джокович.

Двамата ще се изправят един срещу друг във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид, съобщи Sportline.bg.

Това стана възможно, след като Гришо се наложи 6:2, 6:4 над младия представител на домакините Хавиер Марти на старта на надпреварата. С победата хасковлията си осигури 21 935 евро от наградния фонд и 45 точки.

Гришо и Ноле ще се срещнат във вторник, от 21,00 часа, българско време. Мачът срещу Хавиер Марти протече без особени проблеми за Димитров, като той поведе с 3:0, преди да даде гейм на съперника си. След това обаче българинът изпусна само още един гейм, за да затвори сета бързо със 6:2.

Във втората част имаше малко повече емоции, публиката също се опитваше да окуражава Марти и макар че испанецът се добра до 4:5, Гришо успя да пробие сервиса му и да приключи мача.