Локо празнува 9 години от шампионската титла

08-05-2013, 13:48

lokomotivpd.com

Черно-белите печелят трофея след 3:2 срещу Славия на Лаута

Днес се навършват точно 9 години от паметния мач на Локомотив (Пд) срещу Славия, в който черно-белите спечелиха историческата първа шампионска титла, информира официалният сайт на клуба. Двубоят бе от предпоследния кръг на сезон 2003/ 2004 и се игра пред 13 500 зрители на Лаута.

Локо победи с 3:2 и така си осигури предсрочно златните медали. След последния сигнал хиляди фенове нахлуха на терена, за да празнуват заедно с футболистите.

Черно-белите поведоха с 2:0 още до 13-ата минута с попадения на Мартин Камбуров и Бобан Янчевски. Славия се върна в мача чрез Джоров и Чавдар Янков, за да дойде 78-ата минута, когато Нешко Милованович вкара от дузпа и донесе победата.

Ето кои бяха героите в този мач:

Васил Камбуров, Владимир Иванов, Кирил Котев (33- Александър Тунчев), Иван Пасков, Роберт Петров, Георги Илиев, Ванчо Траянов, Иво Михайлов (57-Иван Кризманич), Мартин Камбуров (75-Нешко Милованович), Екундайо Джайеоба, Бобан Янчевски.

Треньор: Едуард Ераносян

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров (3), 2:0 Бобан Янчевски (13), 2:1 Джоров (27), 2:2 Чавдар Янков (57), 3:2 Нешко Милованович (78-дузпа).