14-05-2013, 08:48

Sofiautre.bg

"Берое" не успя да бие "Локомотив"

Валери Георгиев с два гола за "черно-белите"

Локомотив (Пловдив) разгроми с 4:0 Монтана в последния мач от 27-ия кръг на "А" група.
През цялата среща "смърфовете" правеха каквото си поискат и още до почивката вкараха четирите си попадения. През второто полувреме "черно-белите" намалиха оборотите, а в 57-ата Костадинов от Монтана репликира главния съдия Стефан Апостолов, заради което получи втори жълт и съответно червен картон.
Така Локомотив събра 39 точки и дели 7-ъо и 8-то място с Берое. Монтана, който вече отпадна от "А" група, пък продължава да е залепен здраво на последната 16-та позиция с едва 13 т. Любопитното е, че през пролетта Монтана има само загуби и едно равенство - 0:0 на "Герена" срещу Левски.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

НАЧАЛО НА МАЧА

11 - Фаул за Локомотив. Топката е центрирана в наказателното поле на  Монтана, но Рангел Абушев се разминава с нея и не успява да отправи  удар.

15 - Костадин Марков проби по дясното отдясно, центрира опасно, но бранител на Монтана успява да избие в корнер.

23 - Гоооооооол за Локомотив! Пловдивчани повеждат в резултата чрез капитана си Христо Златински. Диего проби по крилото, стигна до аутлинията и върна топката към национала, който с удар от около пет метра не остави шансове на вратаря Веселин Цветковски.

29 - Гоооооол за Локомотив! Валери Георгиев отне топката в центъра на терена, премина покрай цялата отбрана на Монтана без проблем и се разписва за 2:0
30 - Гооооол за домаините - 3:0! Само след още една минута "черно-белите" вкараха трето попадение във вратата на Веселин Цветковски. Мирчев засече с глава центриране от корнер и направи резултата класически.

45 - Златински намери отлично Даниел Георгиев, който с удар от около 10 метра вкарва нов гол в мрежата на Цветковски.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

57 - Червен картон за Монтана. Само за няколко минути Георги Костадинов си изкара два жълти картона - за фаул и реплика срещу главния съдия Стефан Апостолов, заради което остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

60 - Мирчев засече с глава центриране от ъглов удар, но топката срещна гредата на вратата, пазена от Цветковски.

81 - Златински стреля от границата на наказателното поле, но Цветковски беше на мястото си и спаси.