Ботев постави на колене Ботев (Вр), заби 5 гола по пътя към Европа

18-05-2013, 19:24

Иван Цветков с две попадения, червен картон за вратаря на врачани

Ботев (Пд) разгроми Ботев (Вр) с 5:0 в мач от 28-ия кръг на "А" група. След победата пловдивчани се изравниха с ЦСКА на третото място, като и двата отбора имат по 57 точки. "Червените" обаче имат мач по-малко преди утрешното гостуване в Стара Загора на Берое.

Два гола за победата на домакините отбеляза Иван Цветков. Нападателят даде преднина на "канарчетата" още в 16-та минута, като две по-рано бе фаулиран, след което изпълни точно дузпа, предаде SPORTLINE.BG. При нарушението бе изгонен вратарят на гостите Христо Митов. След 20 минути Цветков отново опъна мрежата на гостите, а до края на полувремето се разписа и Мариян Огнянов.

След почивката тоталният натиск на домакините продължи. Пловдивчани стигнаха до нови два гола. Успяха да се разпишат Борис Галчев и влезлият като резерва Станислав Костов. До края на мача домакините пропуснаха още няколко чисти голови положения и само добрите изяви на Чавдаров спасиха врачани от още по-срамна загуба.

След това поражение Ботев (Вр) остава на 12-то място с 27 точки, 2 повече от Локо (Сф), който играе тази вечер с Черноморец в Бургас.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

13 - Дузпа за Ботев (Пд)! Иван Цветков бе изведен сам срещу Христо Митов, преодоля го, а вратарят на врачани го фаулира. Съдията Георги Димитров посочи бялата точка и изгони стража на гостите. Картонът бе пресилен, тъй като двама защитници на врачани бяха на една линия с вратаря

16 - ГОООЛ! 1:0 за пловдичани, след като Иван Цветков не сгреши от бялата точка. Нападателят прати топката в долния ляв ъгъл на влезлият като резерва Здравко Чавдаров

21 - Мариян Огнянов стреля от границата на наказателното поле, топката мина на метри от лявата греда на врачани

23 - Хубаво центриране към Румен Рангелов, който надскочи защитник на пловдивчани, но е извършил нарушение в атака

24 - Центриране отляво намери Тодор Неделев, който шутира от воле с десния крак, но намери външната страна на мрежата

37 - ГОООЛ! 2:0 ЗА БОТЕВ (ПД)! Неделев центрира от корнер, Грънчаров отклони топката към Цветков, който с глава отблизо не остави шансове на Чавдаров и отбеляза второто си попадение в срещата. Това е и 17-то попадение за нападателя през този сезон

43 - ГОООЛ! 3:0 ЗА ПЛОВДИВЧАНИ! Иван Цветков финтира защитниците на врачани, подаде интелигентно към Мариян Огнянов, който тенично прати топката в долния десен ъгъл на Чавдаров

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

51 - Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар в десния ъгъл на Чавдаров, но вратарят на гостите се разтегна максимално и успя да избие в корнер

67 - Точен удар във вратата на Стаховяк, дело на Александър Якимов, но вратарят на пловдивчани улови топката

71 - ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)! 4:0 за домакините! Иршак прови силно отляво, пусна успоредно на голлинията, където Борис Галчев засече топката на празна врата от два метра

83 - Станислав Костов вкара топката във вратата на Чавдаров за пети път, но има отсъдена засада при подаването към футболиста на Ботев (Пд)

85 - Два последователни удара на Станислав Костов, които Чавдаров спаси със страхотен рефлекс

86 - ГОООЛ! 5:0 ЗА БОТЕВ (ПД)! Чавдаров се размина с топката при едно центриране и Костов засече на празна врата от 2-3 метра