Хандбалистите на Добруджа, на финал с Локомотив Варна

19-05-2013, 20:47

Dobrichutre.bg /архив/

Dobrichutre.bg

Днес Добруджа би НСА

Хандбалистите на Добруджа се класираха за финала на "А" РХГ след убедителна победа над НСА в третия мач от полуфиналния плейоф с 28:19 гола, съобщи ИА „Добруджа”. Интрига в двубоя имаше само в първите минути. Предвид важността на решителния мач, на игрището властваше напрежението, но постепенно добруджанци взеха инициативата и започнаха да трупат разлика, която в средата на полувремето бе 5 гола – 7:2. След това студентите успяха да върнат няколко гола, но в края на частта "жълто-зелените" вдигнаха оборотите и се оттеглиха на почивка с преднина от 6 гола – 13:7.
През второто полувреме състезателите на Георги Андреев не срещнаха съпротива и достигнаха до крайното 28:19.

На финала Добруджа ще се изправи срещу Локомотив Варна, който днес успя да излъже съгражданите си от Спартак с 31:28 и спечели полуфиналната серия с 2:1 победи.
Във финалната серия се играе до три победи от пет мача. Първите срещи са на 25 и 26 май в Добрич, третият и евентуалният четвърти сблъсък са на 1 и 2 юни във Варна, а ако се стигне до пети двубой, той ще е на 8 юни отново в зала "Русалка" в Добрич.