Маричанки на принципа „Бой по каските наред“

29-05-2013, 18:08

volleymaritza.bg

Пловдивските момичета не дадоха дори един гейм на съперничките си в Етрополе

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите на Държавното първенство по волейбол за момичета до 13 години. Малките волейболистки на Цеца Тенева преминаха през петте си мача от предварителната Група Б в зала Христо Ясенов в Етрополе, без да загубят нито един гейм.

Жълтите момичета се наложиха последователно над Спартак (Варна) с 2:0 (25:8, 25:9) гейма, над Казанлък Волей с 2:0 (25:18, 25:22), над ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 2:0 (25:15, 25:20), над Септември-90 (София) с 2:0 (25:12, 25:15) и над Пирин (Разлог) с 2:0 (25:7, 25:12) и вече са само на две победи от защита на шампионската си титла от 2012 година.

Така на полуфиналите маричанки излизат по-късно срещу Бдин Вида (Видин), а в другия мач домакините от Етрополе (Етрополе) ще се изправят срещу отбора на Шумен.