Ераносян с нов триумф в Ангола, бие наред (СНИМКИ)

02-06-2013, 15:17

Димитър Иванов

Воденият от пловдивчанина отбор на Кабушкорп се измъчи за 3:2 срещу Сантош

Пловдивският треньор Едуард Ераносян постигна поредния си триумф в анголското футболно първенство, научи Plovdivutre.bg. Воденият от легендата на Локо тим на Кабушкорп де Паланка победи Сантош де Ангола с 3:2 в мач от 14-ия кръг на местната елитна дивизия Джирабола.

Така червените запазиха лидерската си позиция и съответно дистанцията от 7 точки пред втория в подреждането тим на „1 август“. Трети е отборът на Онз Бравош с 27 точки.

Кабушкорп има невероятната серия от 11 победи и 3 равенства, като още от сега медиите прогнозират сигурно участие на тима в Африканската Шампионска лига (класират се първите два отбора от Джирабола).

Иначе поредният успех на Едо и компания дойде доста трудно. До 27-ата минута гостите от Сантош поведоха с 0:2. След това Лов Кабунгула върна едно попадение още до почивката.

Резултатът 1:2 се запази чак до 85-ата минута, когато камерунската звезда Мейонг изравни от дузпа. Отново Мейонг донесе успеха на Кабушкорп с гол в 95-ата минута.