Европейското в Литва става мираж

05-06-2013, 08:46

Burgasutre

За да запазим макар и само теоретични надежди, победата срещу Дания е задължителна

Българският национален отбор за юноши до 17 години допусна тежко поражение на старта в елитния  кръг за класиране на Евро 2013 в Литва. Нашите загубиха от домакините от Португалия с 0:7 и така намалиха до минимум шансовете си за европейското.

Домакините поведоха още в самото начало, а до 45-та минута вече водеха с 5 гола разлика. през второто полувреме португалските юноши добавиха нови два гола и така оформиха крайното 7:0 в своя полза. В другия двубой от Група 3, Дания се разправи с Чехия с 5:0.

В следващия двубой утре от 18 часа нашите се изправят срещу Дания, а Португалия среща Чехия. До голяма степен след изиграването на тези срещи вече ще са ясни шансовете ни за нещо повече, но за да запазим макар и само теоретични надежди, победата срещу Дания е задължителна.