Мисия Добрич

10-06-2013, 00:05

МВР

Dobrichutre.bg

В Албена приключи 14-тото издание на републиканските състезания „Млад огнеборец"

През двата състезателни дни на XIV-тите републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2013 г.” учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения, съобщават от пресцентъра на МВР.
Надпреварата бе между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.
С резултат от 951,6 точки в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” първо място извоюваха младежите от СОУ „Д-р Петър Берон” в Свиленград. Само на една точка от първенеца остана отборът на ОУ „Н. Й. Вапцаров” от Попово. Призовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на СОУ „Димчо Дебелянов“ - Варна.
До победата в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” достигнаха младежите от СОУ „Д-р Петър Берон”, Свиленград. Те постигнаха резултат от 105,01 точки. Второто място бе за отряда на учениците от ОУ „Иван Хаджийски” в Троян. Трети останаха младите огнеборци от ІХ ОУ „Панайот Волов”, област Шумен.
С 1056,61 точки в комплексното класиране купата спечели отрядът на СОУ „Д-р Петър Берон” от Свиленград. Младите огнеборци от ОУ „Н. Й. Вапцаров” в Попово постигнаха общ резултат от 1041,7 точки и заслужено взеха сребърните медали. Трето място с общ резултат от 1034,05 точки зае отрядът на СОУ „Димчо Дебелянов“ от Варна.