Милен Добрев награди шампиони в плуването (СНИМКИ)

10-06-2013, 09:43

Петър Боев

Медали на победителите връчи и 10-кратната шампионка на България по сноуборд Мария Димова

Олимпийският шампион по вдигане на тежести от Атина 2004 – Милен Добрев, награди най-добрите плувци на завършилото в басейна на СОУ „Димитър Матевски“ традиционно плувно състезание. В награждаването на призьорите се включи и друга известна пловдивска спортистка – 10-кратната шампионка на България по сноуборд Мария Димова.

Състезанието бе организирано от ученически спортен клуб „Димитър Матевски“ с помощта на община Пловдив и район „Тракия“, начело с кмета Костадин Димитров.

На старт застанаха общо 161 деца (56 момичета и 105 момчета), които посещават часовете по плуване в басейна на СОУ „Димитър Матевски“. Малчуганите бяха разделени в 7 възрастови групи, като до втори клас включително плуваха 17 метра, а останалите – 50 метра.

Призьори в отделните възрастови групи станаха:

Момичета, детски градини (с плавници): Катрин Манчорова, Десана Павлова, Яна Апостолова.

Момичета, детски градини: Елена Желева, Алеха Пайет, Боряна Главчева.

Момичета, първи клас: Лили Георгиева, Снежана Кръстева, Ивайла Ячева.

Момичета, втори клас: Ева Бакърджиева, Симона Узунова, Михаела Кирачена.

Момичета, трети клас: Теодора Маркова, Никол Колева, Сияна Цончева.

Момичета, 4-и клас: Моника Пейчева, Стефка Милева, Стефани Узунова.

Момичета, от 5-и до 8-и клас: Петя Александрова, Александра Димитрова, Христина Михайлова.

Момчета, детски градини (с плавници): Мануел Бонев, Никола Йорданов, Ангел Апостолов.

Момчета, детски градини: Костадин Михайлов, Атанас Петров, Преслав Джегалов.

Момчета, първи клас: Васил Митрушев, Мартин Паскалев, Кристиян Пейчев.

Момчета, втори клас: Димитър Василев, Цветан Вълчинов, Недислав Палазов.

Момчета, трети клас: Калоян Данчев, Николай Димитров, Атанас Ушев.

Момчета, 4-и клас: Ангел Иванов, Николай Иванов, Велислав Сърнелов.

Момчета, от 5-и до 8-и клас: Георги Стругарев, Йордан Йорданов, Илия Мачкърски.

Домакините от ученически спортен клуб „Димитър Матевски“ благодариха на Екатерина Лалова, Валерия Симеонова, Ваня Аргирова, Мая Игнатова и Сузана Пенова, които помогнаха състезанието да се състои.