Най-после! Евроколеж влезе във „В“ група (СНИМКИ)

12-06-2013, 12:45

fceurokollege.com

Синьо-жълтите разгромиха Родопа (См) с 4:0 в решителен бараж

Отборът на Евроколеж е новият участник в Югоизточна "В" група, след като момчетата на старши треньора Григор Иванов спечелиха финалния бараж срещу Родопа (Смолян). Двубоят се игра пред 500 зрители на стадион "Пловдив".

Колежаните смазаха гостуващия тим с 4:0, а головете вкараха Йордан Хърков, Димо Станков, Георги Куртев и Петьо Бунтов.

Синьо-жълтите уцелиха гредата в 7-ата минута след удар на Георги Куртев. Първият гол падна в 39-ата минута, когато Дидо Павлов центрира остро, а Димо Станков от голлинията изкара топката, вместо да отбележи. Тя обаче попадна в Йордан Хърков, който я вкара под гредата за 1:0.

Колежани удвоиха едва в 60-ата минута, когато Краси Кръстев намери Станков в наказателното поле. Нападателят се освободи от пазача си и вкара покрай вратаря Барукчиев за 2:0.

След гола Родопа се предаде и в последните минути Евроколеж вкара още два гола чрез Георги Куртев от фаул и Петьо Бунтов след красива комбинация.