Сираков шпионира Ботев при победата над Ружомберок с 2:1 (СНИМКИ)

19-06-2013, 20:04

botevplovdiv.bg

Plovdivutre.bg

Ромарио и Вандер вкараха за канарите, Дяков удари греда

Ботев (Пд) започна с победа контролите в Австрия. Канарите надиграха чешкия Ружомберок с 2:1 на терена във Фьозендорф. Новото попълнение Ромарио вкара дебютния си гол за жълто-черните, а другото попадение бе дело на Вандер.

Мачът бе изгледан от новия спортно-технически шеф на Левски Наско Сираков. Както е известно, сините също са на подготовка в Линдабрун, а освен това още в първия кръг гостуват на Ботев в Пловдив.

Още в 5-ата минута канарите поведоха в резултата. Атаката тръгна от Тодор Неделев по десния фланг. Последва пас към Ромарио и той от непосредствена близост вкара за 1:0.

Десетина минути по-късно Костадин Дяков уцели напречната греда при охит за центриране, който прехвърли вратаря на чехите.

В 19-ата минута Ботев вкара втори гол. Неделев центрира от корнер, а Бобан Грънчаров засече с глава в гредата. Отбитата топка попадна във Вандер, който с плътен удар я прати в мрежата за 2:0.

В 29-ата минута жълто-черните направиха още една опасна атака. Огнянов намери Вандер с 30-метров пас, бразилецът проби и центрира чудесно, но Станислав Костов стреля с глава и пропусна от близко разстояние да направи резултата 3:0.

През второто полувреме темпото на пловдивчани видимо спадна след направените смени. Две минути преди края Ружомберок намали на 2:1. Това стана след центриране от фаул, при което Павамба изскочи зад защитата на Ботев и отблизо прати топката в мрежата.

Следващата контрола на Ботев е в събота срещу руския Кубан.