Пиронкова отпадна от "Хертогенбош"

Родната ни тенисистка приключи участието си в турнира на четвъртфиналите

Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира в Хертогенбош, Холандия, на четвъртфиналите. Българската тенисистка загуби от поставената под №3 в схемата Карла Суарес Наваро от Испания с 6:2, 4:6, 4:6.

В началото на третия сет, при резултат 2:0 гейма за Пиронкова, мачът бе прекъснат заради дъжд. Веднага след подновяването на двубоя испанката успя да върне пробива, след което и да повече с 4:2 гейма. Пиронкова изравни до 4:4 гейма, след което допусна Суарес да спечели мача след нов пробив в подаването на българката.

Двете тенисистки се срещнаха за втори път при професионалистките, като Пиронкова регистрира втора загуба.

На полуфиналите Карла Суарес Наваро ще играе срещу победителката от мача между Симона Халеп от Румъния и Леся Цуренко от Украйна.