Локо почна с 0:0 пред Коко (СНИМКИ)

25-06-2013, 21:55

lokomotivpd.com

Черно-белите изтърваха куп положения срещу македонците от Хоризонт (Турново)

Локомотив (Пд) завърши 0:0 срещу македонския Хоризонт (Турново) в първата си контрола за сезона. Мачът се игра на терена на комплекс „Пири“ край Банско пред около стотина зрители, сред които бе и собственикът на черно-белите Константин Динев.

Първата сериозна опасност дойде в 20-ата минута, когато Стефанов напредна отдясно и центрира в пеналта към Лазаров, но вратарят на македонците Томица Петров стигна първи до топката.

Пет минути по-късно Лазаров пусна прехвърлящ пас през центъра към Камбуров, който оставаше сам срещу вратаря, но реферът вдигна засада.

Най-чистото положение за смърфовете дойде в 28-ата минута. Лазаров центрира от фаул в малкото наказателно поле, където Кавдански засече с крак, но вратарят на Хоризонт спаси удара.

В 37-ата минута Локо (Пд) стигна до още едно чисто положение. Маламов изведе Георги Стефанов сам срещу вратаря на Хоризонт, пловдивчанинът го прехвърли, но топката премина високо в аут.

След почивката Александър Станков извърши множество смени, но въпреки това неговите възпитаници стигнаха до 3 по-сериозни ситуации за отбелязване на гол.

В 71-ата минута Тимонов изведе Валери Георгиев фронтално срещу вратата, но капитанът ни през второто полувреме шутира с левия крак в аут.

В 87-ата минута Запрян Запрянов центрира остро отляво към Николай Николов. Той обаче не успя да засече топката и вратарят Димовски я изчисти с крак в корнер.

Последното положение за черно-белите бе в 88-ата минута, когато Тимонов пробва директен шут от фаул, но стреля в стената.