Груба грешка на Анисе отне победата на Ботев

27-06-2013, 22:09

botevplovdiv.bg

Plovdivutre.bg

Канарите завършиха 1:1 срещу чешкия Зноймо

Ботев (Пд) направи 1:1 срещу чешкия Зноймо в третата си контрола на австрийска земя. В предишните две проверки жълто-черните записаха победа с 2:1 над Ружомберок и равенство 0:0 с Кубан.

Голът за чехите дойде след груба грешка на новото попълнение Абел Анисе. Мадагаскарецът игра през последните 30 минути на мача. Неофициален дебют за Ботев направи и словенецът Джинич.

Контролата почна вихрено за жълто-черните, които стигнаха до гол още в 5-ата минута, но попадението на Вандер бе отменено заради засада. След грешка в защитата на Зноймо, Костов излезе на удобна позиция, но се забави с удара и се наложи да комбинира с Вандер, който бе зад гърба на защитата в момента на подаването.

В 13-ата минута Вандер изведе Огнянов с техничен пас зад защитата, седмицата на Ботев преодоля вратаря с технично насочване на топката, но защитник на Зноймо изчисти от голлинията.

В 24-ата минута Вандер центрира отлично в пеналта, където Костов се размина на сантиметри с топката.

В 35-ата минута Ботев откри резулта. Чехът Томаш Иршак отбеляза с прецизен шут от 20-ина метра.

В 55-ата минута опасен удар на Галчев от дъгата на наказателното поле мина малко над напречната греда. Десетина минути по-късно канарите изпуснаха златен шанс да решат мача. Йордан Христов пробва параболичен удар извън наказателното поле, но уцели напречната греда.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Зноймо вкара за 1:1. Това стана след груба грешка на новото попълнение Анисе. Той изгуби топката в средата на терена, при което Лачко се озова сам срещу вратаря Андонов и шутира покрай него за окончателното 1:1.