Тежко поражение за България срещу САЩ

29-06-2013, 09:30

Sofiautre

Амeриканците ни разбиха с 0:3

Националният отбор на България по волейбол регистрира първо поражение в тазгодишното издание на Световната лига, след като по-рано днес загуби с 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) гейма от САЩ в мач от група „А” на турнира. Двубоят се игра в Рино, Невада.

След изиграването на този мач двата тима са с еднакъв точков актив – с по 11 точки. Лидерът Бразилия има 13.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов, който завърши с 18 точки. Виктор Йосифов реализира 8 (2 аса, 1 блок), а Валентин Братоев се отчете с 6 (1 ас, 1 блок).

За американците най-резултатен стана капитанът Мат Андерсън с 15 точки (2 блока). Карсън Кларк пък се отчете с 11 точки (2 аса).

Втората среща от четвъртия кръг на група „А” на Световната лига между отборите на САЩ и България е утре (30 юни) от 5:30 часа.