Марица играе срещу ЦСКА за купата

10-07-2013, 06:45

Финалът при девойките е днес от 13 часа в зала Лаута

Неокласика в жанра ще бъде днешният финал на Държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст. От 13 часа в пловдивската зала Лаута, в директен сблъсък за шампионската титла един срещу друг ще се изправят отборите на вече традиционните съперници в българския женски волейбол – Марица (Пловдив) и ЦСКА (София).

Маричанки се класираха като спечелиха втория полуфинал вчера. Те победиха Звезди 94 (София) с 3:1 (23:25, 25:10, 25:13, 25:18) пред около 150 свои привърженици по трибуните.

Момичетата на Георги Илиев и Иван Радичев поведоха със солидна разлика в първия гейм, но допуснаха обрат за крайното 23:25.  Във втората част, въпреки че центърът Йоанна Атанасова стъпи накриво и остана извън игра до края на гейма, домакините наложиха пълно надмощие и постигнаха разгром с 25:10.  В третия гейм Мирела Шахпазова изтормози съперничките си с коварен сервис, с който Марица доведе резултата от 11:13 до 25:13.  Подобна серия, този път при начални удари на Вангелия Рачковска, доведе резултата от 14:14 до 21:14 в четвъртия гейм и на практика реши мача.

В по-ранния полуфинал ЦСКА надигра Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:20, 25:19, 25:11).  Два час преди финала днес - от 11:00 часа на терена ще излязат отборите на Казанлък и Звезди в спор за бронзовите медали.