Локо дрънна макета с 4:0, Лимона стана капитан (СНИМКИ)

10-07-2013, 09:27

lokomotivpd.com

Черно-белите поведоха в класирането за купа „Пири“

Локомотив (Пд) победи македонския Брегалница (Щип) с 4:0 във втория си мач от турнира "Пири Банско". По този начив черно-белите поведоха във временното класиране с актив от 4 точки и голова разлика 4:0.

В другия двубой от днес Монтана се наложи над другия македонски тим – Пелистер (Битоля), с 3:1. Два гола за Локо вкара Мартин Камбуров, а по веднъж се разписаха Здравко Лазаров и Мартин Кавдански.

Смърфовете започнаха много силно мача и до 10-ата минута вкараха две попадения и изпуснаха още 2 чисти ситуации. Още при първата атака в мача Лазаров центрира отляво към Маламов, който овладя на дузпата и с левия крак шутира в аут.

Две минути по-късно гостите също можеха да отбележат, след като Алексов изскочи сам срещу Господинов, но вратарят ни изби топката. В 5-ата минута Данчо Тодоров центрира от десния фланг, Камбуров свали топката към Дани Кики, който от воле с левия крак шутира в аут.

Така се стигна до 6-ата минута, когато Локо откри резултата. Камбуров изведе Лазаров по лявото крило и капитанът би покрай вратаря Колев за 1:0.

Четири минути по-късно Мартин Кавдански удвои преднината на черно-белите. Това стана след изпълнение на фаул от Лазаров, при което централният защитник засече с глава за 2:0.

В 26-ата минута Камбуров вкара първия гол за Локо след завръщането си в клуба. Той се разписа от своя специалитет – директен шут от фаул над стената.

Малко след това Маламов направи страхотен рейд през центъра, прехвърли вратаря и стреля, при което бранител на Брегалница изби с ръка, но не последва сигнал за дузпа от рефера Ивайло Стоянов.

В самия край на полувремето Камбуров вкара и втория си гол в срещата. Нападателят получи пас на празна врата от Здравко Лазаров и оформи крайното 4:0.

След почивката темпото леко спадна, но въпреки това пловдивчани имаха няколко изгодни ситуации за нов гол. В 48-ата минута Лазаров подаде от корнер към Тунчев, който стреля с глава, но над гредата.

Половин час преди края силен шут на Дани Кики бе спасен от македонския вратар. Последната възможност за Локо дойде в 75-ата минута. След корнер Дани Кики овладя, направи прострелно центриране към малкия пеналт, където Георги Стефанов се размина с топката.

До края най-интересният момент беше слагането на капитанската лента от юношата на Ботев Тодор Тимонов - Лимона. Така халфът се нареди до Мартин Камбуров в статистиката от футболисти, тръгнали от стадиона край Бирената фабрика, но впоследствие ставали капитани на черно-белите.

Локо (Пд) - Брегалница 4:0

Голмайстори: 1:0 Лазаров (6), 2:0 Кавдански (10), 3:0 Камбуров (26), 4:0 Камбуров (44)