Левски умря в Павлодар

Иртиш унижи "сините" с 2:0, Димов с червен картон в 12-ата минута

Левски направи немислимото. "Сините" записаха поредната срамна страница в своята история, след като отпаднаха от казахстанския Иртиш. Така българите отпаднаха още в първия предварителен кръг на турнира Лига Европа. След нулевото равенство в София преди седмица, днес Левски загуби с 0:2 в Павлодар след слаба игра и нови груби грешки в защита. "Сините" се превърнаха в едва втория отбор, който Иртиш отстранява в евротурнирите. Преди това казахстанците взимат скалпа на полския Ягелония.

Домакините от Павлодар поведоха още в 6-та минута. След точно центриране топката бе насочена неспасяемо във вратата на Пламен Илиев от Мурзоев. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и с лекота пусна покрай вратаря на "сините". Ужасът за Левски стана пълен, когато след само няколко минути домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а защитникът на българите Даниел Димов бе изгонен от съдията за нарушението, което извърши в наказателното поле. Фаулираният Бакаев отбеляза безпроблемно от бялата точка, залъгвайки вратаря на "сините" Пламен Илиев.

До края на полувремето Левски имаше няколко изгодни положения, но Жоао Силва и Гари Родригес не успяха да ги оползотворят. Силва бе заменен на почивката от Базил де Карвальо, който почти с нищо не промени играта на Левски до края на мача. През втората част казахстанците се прибраха в своята половина и разчитаха на контраатаки. Иртиш стигна до няколко положения, но играчите от Павлодар не успяха да се възползват. В последните минути футболистите на Левски се примириха със загубата и нямаха сили дори за почитен гол. В следващия кръг Иртиш ще срещне Широки брег.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

4 - Уникален шанс за Иртиш. Юрин центрира отляво, Бакаев засече топката отблизо, но тя се удари в Орлин Старокин и излезе в ъглов удар. Нищо не последва след корнера пред вратата на Левски

6 - ГОЛ ЗА ИРТИШ! След точно центриране топката бе насочена неспасяемо във вратата на Пламен Илиев от Мурзоев. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и с лекота пусна покрай вратаря на "сините"

8 - Силен удар на Мухутдимов, който минава малко над горната греда на Пламен Илиев

12 - Дузпа за Иртиш и червен картон за Левски! Даниел Димов събори Бакаев в наказателното поле и главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка!

13 - ГОЛ ЗА ИРТИШ! 2:0! Фаулираният Бакаев бележи безпроблемно от бялата точка

25 - Силен диагонален удар на Лопес, Котляр избива с мъка в ъглов удар

27 - Лековата грешка на вратаря на Иртиш, Кевин Бру не успя да насочи топката в опразнената врата

33 - Лопес стреля с левия крак от пряк свободен удар ,но ударът му минава далеч над вратата

35 - Жоао Силва стреля силно от пряк свободен удар фронтално на вратата на Иртиш, но нацели стената

36 - Рамос стреля неточно от добра позиция пред вратата на домакините

38 - Родригес преодоля технично защитник на Иртиш, влезе в наказателното поле и стреля силно, но Котляр изби в ъглов удар

40 - Бакаев финтира защитник на Левски и стреля, Пламен Илиев лови топката

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46 - Кевин Бру стреля към вратата, отново Котляр лови топката

48 - Родригес се обръща технично и шутира с левия крак, топката профуча високо над вратата

50 - Бакаев стреля много слабо с левия крак излязъл на добра позиция

51 - Опасен удар с глава на Мухутдимов, Пламен Илиев лови топката

55 - Удар на Родригес отблизо, Котляр избива в ъглов удар

61 - Бакаев преодоля играч на Левски, продължи с пробива и стреля с левия крак, но неточно покрай вратата

63 - Гари Родригес проби добре отдясно, шутира с десния крак над вратата на Котляр

65 - Пробив на Рамос, нахлу в наказателното поле и опита да пусне покрай вратаря, но Котляр отново е на мястото си и изби в ъглов удар

75 - Пламен Илиев излиза, хваща топката, но прескочи наказателното поле и я пусна. Съдията му показва само жълт картон. След изпълнението на свободния удар Иртиш не стига до нищо опасно