14-07-2013, 22:52

autotzar-rally-service.alle.bg/

starazagora.utre.bg

Царски покори с рекорд Планинско Панагюрище 2013

Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9 спечели домашното си планинско състезание, 6-и кръг от националния шампионат. Той победи в Панагюрище 2013 с общо време 6:33,18, като спечели и трите манша. Втори остана другият панагюрски пилот-Любен Каменов (Каменов рали тим) с Мицубиши Лансер Ево 10, а трети бе Пламен Стайков (Мегапорт) с Мицубиши Лансер Ево 9.Това съобщи директорът на надпреварата-Маньо Манчоров,като уточни,че състезанието е минало при хубаво време и пред многобройна публика.
В две от трите изкачвания Царски подобри собствения си рекорд–2:11,01,поставен през 2010 г. Във втория Царски даде 2:10,46, а в третия манш беше още по-бърз–2:10,25.
Заралията Стефан Георгиев,въпреки проблеми с колата от първия ден (цялата предна нощ той и екипът му са поправяли скоростна кутия),съумя да изпревари своя опонент от Габрово-Атанас Божилов  в надпреварата на днешния ден,но остана в класирането за X 4 на второ място, нареждайки се веднага след  Любомир Мечков.
Първи в обединената група А и N стана Христо Манолов (Боила Автомотоспорт) с Мицубиши Лансер Ево 9 – първи и в N4, следван от съотборника си Григор Григоров със същия автомобил.