Катастрофа за Берое срещу Апоел - 1:4 в Стара Загора

Официален сайт на Берое

Sportline.bg

Жребият: Берое - Апоел

Берое отстъпи пред Апоел с 1:4

Лукас Саша, Омар Дамари на два пъти и Итай Шехтер наказаха груби грешки на домакинската защита, Венци Христов вкара почетното попадение за "зелено-белите"

Берое катастрофира тежко срещу Апоел (Тел Авив) насред Стара Загора. "Зелено-белите" загубиха с 1:4 от израелския тим първия мач от втори квалификационен кръг на Лига Европа. След този резултат тимът на Петър Хубчев ще си направи екскурзия до Тел Авив след седмица за абсолютно протоколния реванш. Старозагорци започнаха мача притеснени и направиха две адски груби грешки за 4 минути - между 5-ата и 9-ата, когато допуснаха две бързи попадения във вратата си. Това предопредели изхода на мача, въпреки че Берое успя да върне едно попадение през първото полувреме. През второто опита да организира преса още от началото, но това доведе до гол в неговата врата. По-късно падна и четвъртият гол, който тотално обезсърчи домакините и те се примириха със загубата.

ВИДЕО ТУК

Резултата още в 5-ата минута откри Лукас Саша за 1:0 в полза на израелците. На 2:0 в 9-ата покачи Омар Дамари. 1:2 направи Венцислав Христов в 25-ата. За 3:1 в полза на Апоел вкара отново Омар Дамари в 54-ата. В 60-ата Итай Шехтер покачи на 4:1.

Двубоят на стадиона в Стара Загора започна с натиск на домакините, но още в 5-ата минута гол падна точно в тяхната врата. Още при първата контраатака на гостите много грубо сбъркаха вратарят Иван Караджов и защитниците пред него. Те не се разбраха и в крайна сметка доскорошният футболист на ЦСКА Лукас Саша прати топката в мрежата почти от центъра. Огромният кошмар сполетя Берое в 9-ата минута, когато Апоел увеличи на 2:0 отново след брутална грешка на защитата на старозагорци. Този път точен с плътен шут почти от границата на наказателното поле отдясно беше Омар Дамари. След двата шокиращи удара футболистите на Берое не могат да се отърсят от напрежението и играят много хаотично.

След 15-ата минута футболистите на Берое се освестиха от първоначалния шок от двете попадения в тяхната врата и заиграха организирано. Така първо в 20-ата минута Пламен Крумов направи нещо средно между центриране и шут към вратата. Топката рикошира в крака на Юрген Колин и за малко да влезе във вратата на Даниел Амос. Веднага след това при центрирането от корнер Игор Джоман намери топката и с истинска бомба опита да я прати в мрежата. На пътя й обаче застана защитник на Апоел и изчисти. Минута по-късно Венци Христов нахлу отляво, центрира, качи топката на главата на Георги Андонов, който обаче не намери очертанията на вратата. В 24-ата отново Георги Андонов пропусна добра възможност, останал сам срещу вратаря, но от много малък ъгъл. Така се стигна до 25-ата, когато след центриране отдясно Венци Христов с плътен шут разпечата вратата на Апоел за 1:2.

До края на първото полувреме Берое опита да стигне до изравнителен гол, но не успя. Футболистите на Петър Хубчев играха със самочувствие след отбелязаното попадение за 1:2 и показаха, че по никакъв начин не отстъпват на съперника. Гостите се прибраха в своята половина и опитваха отвреме-навреме контраатаки. Играчите на Берое обаче срещнаха трудности да се справят със сгъстената отбрана на съперника.

На почивката треньорът на Берое Петър Хубчев предпочете да не прави смени в отбора. Старозагорци започнаха с преса второто полувреме и по същия сценарии от първото голът падна в тяхната врата. След като в 51-ата минута Владимир Зафиров не успя да изравни след центриране и игра с глава, в 54-ата Лукас Саша изработи третото попадение за гостите. Той нахлу мощно в наказателното поле на домакините, събра около себе си трима защитници и успя да подаде на оставения абсолютно сам на точката на дузпата голмайстор Омар Дамари. При тази позиция израелецът не пропусна и направи резултата 3:1.

В 60-ата минута Итай Шехтер покачи на 4:1. Той беше изведен перфектно зад защитата на Берое още в половината на Апоел. Перфектният пас хитро го спаси от засадата, Шехтер се откъсна сам, пробяга цялата половина на Берое и наказа Иван Караджов за четвърти път. Това попадение тотално обезсърчи домакините, които така и не успяват вече да създадат опасност пред израелската врата.

ПРЕДИ МАЧА:

Треньорът на Берое Петър Хубчев залага на състава, който спечели Суперкупата на България, в първия мач срещу Апоел (Тел Авив). Двубоят на стадион "Берое", който е първи от втори квалификационен кръг на Лига Европа, започва в 19,30 часа и ще бъде предаван пряко по NEWS7. Наставникът на гостите от Израел пък изненада с една промяна в тима. Титуляр излиза доскорошният футболист на ЦСКА Лукас Саша.

1:4 Итай Шехтер 60

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев, 21. Елиаш, 27. Игор Джоман (58-Амир Саюд), 2. Здравко Илиев (64-Иван Горанов), 7. Георги Андонов-капитан, 88. Давид Каядо, 10. Венцислав Христов Резерви: 22. Благой Макенджиев, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 19. Мартин Райнов, 77. Педро Еуженио, 91. Амир Саюд, 92. Иван Горанов Треньор: Петър Хубчев
АПОЕЛ: 13. Даниел Амос, 12. Орел Дгани, 33. Бранко Илич, 4. Юрген Колин, 23. Харош Шимон, 28. Браян Герзич, 7. Роей Горнада (82-Шай Абутбул), 10. Лукас Саша, 9. Итай Шехтер, 8. Израел Загури (67-Рамзи Сафури), 16. Омар Дамари (73-Салим Тоама) Резерви: 1. Борис Клейман, 20. Игал Антеби, 15. Салим Тоама, 44. Зеев Хаимович, 21. Рамзи Сафури, 18. Шай Абутбул, 11. Ран Ицхак Треньор: Ран Бен Шимон
Жълти картони: Игор Джоман, Владимир Зафиров (Берое); Орел Дгани, Итай Шехтер, Лукас Саша, Салим Тоама (Апоел)
Червени картони:
Съдия: Владо Глоджович; Бранко Павлович, Деян Поточан (Сърбия) Четвърти съдия: Александър Васич
Стадион: "Берое", Стара Загора