"Закърпеният" ЦСКА изпусна да бие Локо (Пд) - 0:0 на старта

20-07-2013, 22:13

Sportline.bg

Две греди за "армейците", отличен Карачанаков и непробиваем Йордан Господинов видяха 10 000 на "Армията"

"Закърпеният" набързо отбор на ЦСКА изпусна да бие Локомотив (Пд) на "Българска армия" в първия мач от новия шампионат, пише Sportline.bg. Двубоят завърши 0:0 и традицията отново е спазена - "смърфовете" нямат победа в Борисовата градина в историята. Две греди, отличен Антон Карачанаков и непробиваем Йордан Господинов видяха около 10 000 фенове, изпълнили трибуните на стадиона.

Срещу традиционно неудобния съпреник от Пловдив отборът на Стойчо Младенов започна с териториален превес и натиск на съперника. В 5-ата минута дори Карачанаков създаде опасност пред вратата на Йордан Господинов. В 12-ата отново той изпрати бомба от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда. След това играта се поуспокои, Локомотив (Пд) показа, че може да е равностоен на терена. В 21-ата минута от ЦСКА претендираха за дузпа при спорно положение. Валери Георгиев опита да изчисти една топка и събори съотборника си Рангел Абушев и съперника Марсиньо. Съдията Никола Попов обаче прецени, че няма нарушение. В 26-ата минута най-активният на терена Антон Карачанаков нацели и напречната греда. До края на полувремето съперниците на терена бяха равностойни, но по-големите опасности създаваха играчите на ЦСКА пред вратата на Йордан Господинов.

От началото на второто полувреме ЦСКА продължи с опитите да намери верния път към вратата на гостите. Най-чистото положение обаче беше в 60-ата минута и отново Антон Карачанаков го пропиля. Талантливият футболист получи пас от Апостол Попов, финтира Йордан Тодоров, шутира, но не уцели рамките на вратта и топката излезе в аут. От този момент играта на терена се изравни. Локомотив (Пд) беше напълно равностоен съперник. В 77-ата минута ЦСКА получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Марсиньо. Изпълнението му беше отлично и във вратата. Със сетни сили Йордан Господинов обаче успя да избие топката в гредата, а след това защитник на гостите успяха да изчистят в корнер. Това беше втората греда на ЦСКА в мача. Определено в мача "армейските" футболисти имаха повече поводи да съжаляват за пропуските пред вратта на гостите.