Литекс разгроми Нефтохимик в Ловеч

21-07-2013, 21:28

Burgasutre

Мощна агитка от над 200 човека подкрепи бургаския тим, въпреки това шейховете паднаха с 1:4

Отборите на Литекс и Нефтохимик играят при резултат 1:0 в полза на нафтата. Голът отбеляза Николай Чипев в 14-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещъ Васил Калоянов в наказателното поле на домакините.

Капитанът на тима Коста Янев днес чества своя 30-ти рожден ден.

В 41-та минута Радан Миряниов отсъди спорно нарушения в полето на Нефтохимик и Юрген Джазула изравни от точката за дузпа. Само две минути по-късно отбново Джазула отбеляза от свободен удар за 2:1.

При този резултат завърши първото полувреме.

От самото начало на втората част Литекс атакува непрестанно. 52-рата минута Джазула намери Страхил Попов, който стреля, но топката се отби в напречната греда на гостите.
Само 7 минути по-късно Страхил Попов бележи с глава третия гол за Литекс. Той е разписа след центриране отляво от свободен удар.

Малко преди края на мача, агитката на Нефтохимик започна да скандира срещу президентът на БФС Борислав Михайлов.

В 84-ата минута резултата вече е 4:1 за Литекс. Армандо Ваюши стреля от пряк-свободен удар и след рикошет в ръката на Ванжер топката се оплете в мрежата на гостите. Съдията Мирянов обаче зачете попадението.

Стартови състави:

ЛИТЕКС: 26.Пиргов, 3.Недялков, 6.Славчев (78' 21.Цветков), 7.Ванжер, 8.Колев, 9.Джордан (68' 11.Манолов), 10.Джазула (85' 99.Десподов), 14.Ваюши, 16.Попов, 22.Грозев, 33.Берберович (к)

РЕЗЕРВИ: 1. Орлинов, 2. Динчев, 11. Манолов, 17. Даскалов, 19. Руменов, 21. Цветков, 99. Десподов

ТРЕНЬОР:Златомир Загорчич

НЕФТОХИМИК: 12.Георгиев, 3.Йошев, 16.Димитров, 81.Ив.Янев, 13.Траянов, 21.К.Янев(к) (46' 11.Петков), 27.Вълчев (63' 10.Димов), 25.Чипев, 77.Манев, 7.Лемперов, 9.Калоянов (80' 19.Орачев)

РЕЗЕРВИ: 86. Караманов, 10. Димов, 11. Петков, 18. Христов, 19. Орачев, 32. Божинов, 69. Хашев

ТРЕНЬОР: Валери Дамянов

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Радан Мирянов

Жълти картони: Берберович, Грозев (Л) Чипев, Йошев (Н)