Коронясаха Ива Виденова като Тракийска принцеса

22-07-2013, 16:41

chessdom.bg

Пловдивската шахматистка спечели едноименния турнир във Враца, ще участва на Европейското в Белград

Пловдивската шахматистка Ива Виденова спечели приза „Тракийска принцеса“, след като победи в едноименния турнир във Враца. Нашата гросмайсторка завоюва трофея на 23-ия Открит шампионат на България за жени в оспорвана битка едва след приключването на партиите от последния 9-и кръг.

Победителката бе определена чрез вторият показател в надпреварата, след като четири шахматистки приключиха с еднакъв актив от 6,5 точки. Второто и третото място пък бяха определени от третия показател, поради равенството и на втория.

Ето как изглежда крайното класиране: ГМ (жени) Ива Виденова, ММ (жени) Елица Раева, ГМ (жени) Елена-Луминита Козма (победителка от 2012 г.), ГМ (жени) Маргарита Войска.

Ива Виденова като шампионка на България ще ни представлява заедно с Антоанета Стефанова на Европейското индивидуално първенство по шахмат за жени, което започва от утре до 4 август в сръбската столица Белград.