Лудогорец полудя и прегази Слован за историята - 3:0!

24-07-2013, 22:29

Sofiautre

Партизан чака Лудогорец в Шампионската лига

Шампионите като отвързани след смяната на Петев, чакат Партизан

Лудогорец си гарантира още поне 4 мача в Европа! Българският шампион разгроми с 3:0 Слован (Братислава) и се класира за третия предварителен кръг в Шампионската лига. Разградчани записаха първа победа в евротурнирите в историята си. Мачът бе дебютен за новия треньор Стойчо Стоев, който стигна върха в кариерата си след голове на Иван Стоянов и Дани Абало (2). В следващия кръг Лудогорец чака победителя от мача Партизан - Ширак. Дори да отпадне тимът на Стойчо Стоев ще продължи участието си в плейофите на Лига Европа.

Днес Лудогорец буквално помля съперника си. Шампионите бяха като отвързани след смяната на Ивайло Петев и не дадоха никакъв шанс на Слован. "Зелените" създадоха близо 10 чисти голови положения, докато Слован така и не създаде сериозна опасност. Шоуто започна още в третата минута когато рожденикът Иван Стоянов се разписа със страхотен ножичен удар. В 12-ата Дани Абало направи 2:0 след като с мощен удар мушна топката между краката на Путноцки. В течение на мача сами срещу вратаря на гостите по няколко пъти излизаха Безяк, Марселиньо, Бакалов, Абало и Стоянов, но пропуснаха да отбележат. Най-неточен бе мерникът на Безяк. Вуйчовото пъл уцели и гредата на гостите. Същото в края на мача стори и Минев. Минутите минаваха, а резултатът се задържаше несправедливо едва 2:0. Така Слован само с гол можеше да стигне до продължения. За щастие в 79-ата минута Дани Абало сложи точка на спора след поредната отлична атака на Лудогорец. Така той зарадва 4000 зрители, сред които Кирил Домусчиев и Борислав Михайлов, които видяха добрият стар Лудогорец - мощен, красив, комбинативен и европейски.