Ботев изравни рекорда си в Европа, чака Щутгарт

25-07-2013, 22:24

botevplovdiv.bg

Петър Боев

Канарите удариха Жрински с 2:0 и имат вече 4 поредни мача без загуба

Ботев (Пд) победи Жрински (Мостар) с 2:0 и вече е в третия кръг на Лига Европа. Там канарите ще се изправят срещу немския Щутгарт. По този начин жълто-черните изравниха своя 50-годишен рекорд от 4 поредни мача в европейските клубни турнири без загуба.

На трибуните в Бургас бе собственикът на Ботев Цветан Василев, както и бившият треньор на Лудогорец Ивайло Петев.

В 22-ата минута Ромарио направи опит за удар. Той успя да отиграе една трудна балонна топка, опитвайки да прехвърли Дуйкович. Стражът обаче се върна навреме и спаси.

В края на полувремето Ромарио отправи нов удар от границата на наказателното поле, при който топката се спря във външната страна на мрежата.

В 78-ата минута Мариян Огнянов получи страхотен шанс на десетина метра от вратата, имаше открито пространство да стреля, но прати топката над вратата.

Всичко обаче се реши 2 минути по-късно. Мариян Огнянов откри за 1:0. Това стана след невероятен рикошет в тялото на Галчев. Топката отскочи чак до наказателното поле, стигна до Огнянов и той хладнокръвно прати топката между краката на вратаря.

В 88-ата минута Галчев изведе перфектно Неделев сам срещу вратаря и халфът стреля технично с левия крак за 2:0.

Ботев игра в състав:

1. Стаховяк, 5. Грънчаров, 14. Минев-к (90- 26.Артур Енрике), 83. Спрокел, 7. Огнянов, 8. Неделев, 11. Христов, 15. Анисе (69- 18.Станислав Костов), 16. Иршак, 71. Галчев, 22. Ромарио (58- 9.Луис Педро)