Завърши 15-я Международен фестивал по тенис на маса "Албена 2013"

28-07-2013, 20:08

Dobrichutre.bg

След оспорвани битки във финалните срещи в неделя бяха излъчени и победителите във всички състезателни категории, съобщават организаторите.

Най-престижна бе победата на Нягол Стоянов/Италия/- син на звездата на българския тенис на маса Иван Стоянов, който стигна до четвъртфинал,  побеждавайки националния състезател от българския отбор Теодор Йорданов / поставен под номер едно в схемата Павел Платонов/Беларус/. Нягол победи с 4:1 и получи купата, медала, подаръците и паричната награда за първото място. Третото място стана притежание на румънските национали Сени Йонут и Алекс Казаку тъй като малък финал обикновено  не се играе в този спорт.

При жените победителка стана шампионката на Русия Полина Михайлова,  победила на финала румънската националка Роксана Истрате. Третото място е за българката Анелия Карова и беларуската Даря Хлазунова.

В двойките при майсторите отново триумфира Нягол Стоянов /Италия/ който заедно с Петьо Кръстев /България/ надигра на финала друга българска двойка - Владимир Петков и Кирил Попов. Тук третото място остана за Радослав Камберов /България/ -Роксана Истрате /Румъния/ и за Петко Габровски -Теодор Йорданов.

Победители при ветераните станаха:

30 до 39г.-Алксей Кхорков /Русия/, 40 до 49 г.-Владислав Сорбало /Украйна/,50-59 г.- Владимир Семипиадни /Молдова/, 60+Мариан Счалка /Полша/, ветерани/жени/ -над 40 г.- Кайхан Фатма/Турция/.