Добруджа започна с победа

04-08-2013, 10:13

dobrich.utre.bg

Единственото попадение бе на Ивайло Лазаров в 20-ата минута.

Добруджа победи Академик Свищов с 1:0 в мач от първия кръг на „Б" група. Единственото попадение отбеляза Ивайло Лазаров в 20-ата минута. „Жълто-зелените" бяха по-добрият отбор на стадион „Дружба" и заслужено стартираха шампионата с победа, пише ИА Добруджа.
Момчетата, водени от Радослав Вардаров, започнаха двубоя много мотивирано и още в първите минути организираха няколко опасни атаки най-вече чрез Иван Цачев.
Васил Тачев изпусна първата чиста ситуация. В 13-ата минута Детелин Димитров напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Тачев от 4-5 метра не успя да оползотвори подаването му.
Добруджанци не спряха да атакуват и в 20-ата минута стигнаха до гол. Ивайло Лазаров посрещна избита топка на границата на наказателното поле и с красив удар с левия крак я изпрати във вратата на Академик – 1:0. След попадението гостите се активизираха, но за кратко и добруджанци започнаха отново да редят атаки пред тяхната врата. В 40-ата минута Васил Тачев нацели гредата след разбъркване в наказателното поле, а в последните секунди на полувремето отново Тачев свали с глава топката към Малинов, който стреля от движение, но топката мина над вратата.
Добруджанци започнаха и второто полувреме във вихрено темпо и само след минута игра Емил Колев стреля опасно от далеч, но вратарят на Академик отби неговия удар.
„Жълто-зелените" продължиха да диктуват играта, като добри възможности се откриха пред влезлия през второто полувреме Спас Георгиев, Малинов и Иван Иванов.
В крайна сметка Добруджа стигна до успеха с 1:0 и очаква през следващата седмица Ботев Гълъбово на ст. „Дружба".
Добруджа игра в състав: Николай Радомиров, Иван Иванов, Николай Христозов, Костадин Гаджалов, Детелин Димитров, Емил Колев, Кристиян Малинов, Ивайло Лазаров (53' Кристиян Петков), Иван Цачев, Васил Тачев (60' Спас Георгиев), Ивайло Димитров (85' Станимир Андонов)