Литекс и Ботев с гросмайсторско реми на върха

Без гол в дербито от третия кръг на "А" група

Литекс и Ботев не се победиха в дербито от 3-ия кръг на "А" група. Двата тима завършиха 0:0 в Ловеч и останаха начело в класирането с по 7 точки. Около 3000 зрители видяха нелош мач, след който няма тим със 100%-ов актив в елита.

Станимир Стоилов заложи предимно на резервни футболисти, предвид предстоящото гостуване на Щутгарт в Лига Европа. Така Литекс имаше предимство в по-голямата част от мача, но Джордан пропусна на два пъти да вкара отлични положения. Първо в 30-ата минута той остана непокрит на 2 метра от вратата и стреля с глава, но Стаховяк спаси с котешки рефлекс и закова топката на голлинията. В 54-ата минута нападателят повтори упражнението. Този път стреля слабо останал сам срещу вратаря и Йордан Христов успя да избие влизащата във вратата топка. Ботев пък така и не създаде чисто голово положение, въпреки появата в игра през втората част на Тодор Неделев и Мариян Огнянов. Станислав Генчев пък направи повторен дебют за "оранжевите".