Изгонени от Локо донесоха първа победа на Евроколеж

18-08-2013, 16:40

fceurocollege.com

Петър Боев

Синьо-жълтите наказаха Сливен с 2:0 като гости

Отборът на Евроколеж (Пд) записа първата си победа в Югоизточната „В” група, след като се наложи над Сливен с 2:0 като гост. Головете за пловдивчани вкараха освободенияят от Локо (Пд) ляв защитник Росен Колев и Станимир Ковачев.

За тях това бяха дебютните попадения със синьо-жълтия екип, а освен това първи официален мач за Евроколеж записа преотстъпеният от Локо (Пд) бивш юношески национал Христо Стамов.

Другият даден под наем юноша на смърфовете – Николай Николов, също беше в групата, но не влезе в игра.

В 23-ата минута Ковачев изведе Колев по левия фланг и преквалифицираният като крило играч шутира с плътен удар покрай вратаря на домакините Данаил Стефанов за 0:1.

Десет минути преди края Ковачев открадна топка от защитник на Сливен, напредна в наказателното поле и със силен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратаря за крайното 0:2.

В даденото допълнително време съдията Тютюнджиев отмени гол на Мирослав Караилиев заради засада.

В третия кръг колежани приемат Загорец на 24 август от 18.00 часа.