Канарчетата измъкнаха трите точки в Бургас

18-08-2013, 21:01

Burgasutre

В следващия кръг "акулите" гостуват на Пирин Гоце Делчев

Отборът на Ботев Пловдив измъкна победата в Бургас срещу Черноморец с 2:0 в мач с две лица.

Гостите превъзхождаха през първото полувреме, когато нападателите в жълто – черно създадоха половин дузина опасни положения пред вратата на Ник Дашев, от които обаче реализираха само две попадения чрез Бобан Грънчаров и Ромарио.

Второто полувреме започна по-равностойно, а в 58-та минута главният съдия на двубоя Николай Йорданов изгони за втори жълт картон Борис Галчев и гостите останаха с човек по-малко. Тогава дойдоха по-силните минути на домакините, които създадоха няколко сериозни опасности пред Стаховяк, но нападателите не уцелиха целта, а и вратарят на канарчетата спаси вратата си от попадение.

Така след 5 мача Черноморец е с актив от 1 победа и 4 загуби и 3 точки. В следващия кръг "акулите" гостуват на Пирин Гоце Делчев.