Лудогорец приключи с мечтите за ШЛ в София

21-08-2013, 23:40

Sportline

Разградчани загубиха с 2:4 от Базел пред 12 000 зрители

Лудогорец не успя да стигне до подвиг у дома, постигайки положителен резултат срещу швейцарския Базел в първия мач от плейофната фаза за класиране в групите на Шампионска лига и загуби с 2:4. Това бе и първо поражение за треньра Стойчо Стоев начело на "орлите". Шампионите на България показаха добра игра пред собствена публика и в поне една трета от времето на терена бяха равностоен съперник на швейцарския първенец. Индивидуални грешки и опитът на Базел обаче предрешиха мача. Чудо само може да прати Лудогорец в групите на Шампионска лига.

Въпреки че губеше още в 12-ата минута, българския тим съумя да изравни и дори да поведе. След това обаче класата си каза думата и Базел си осигури страхотна преднина. Салах откри в 12-ата минута, Марселиньо изравни в 23-ата. Иван Стоянов изведе домакините до пълен обрат в 50-ата минута с топовен неспасяем изстрел. За 9 минути обаче швейцарците се върнаха в мача, като отново Салах се разписа за 2:2. Джовани Сио изведе гостите напред в 59-ата минута, като се разписа за 3:2. Шер от дузпа покачи на 4:2 в 83-ата минута, след като Кайсара бе изгонен за грубо спряна атака на Салах.