28-08-2013, 22:22

spartakpd.info

Димитър Иванов

Петър Курдов организира протест на деца и родители срещу президента Марин Ленгеров

Марица победи Спартак за Купата на България след драма с дузпи пред около 500 човека под проливен дъжд на стадиона в Кършияка. Първото дерби между двата тима след 4-годишно прекъсване завърши 1:1 в редовното време и 4:2 за жълто-сините след дузпите.

По този начин маричани си отмъстиха за двете поражения с 0:1 през сезон 2009/ 2009 в Източната „Б” група.

Срещата закъсня с около 12 минути заради протест срещу сегашния президент на Марица – Марин Ленгеров. Акцията бе ръководена от бившия треньор Петър Курдов, който беше организирал треньори, родители и деца от детско-юношеската школа на клуба.

Те бяха провокирани от факта, че старото ръководство начело с Ленгеров атакува в съда решенията от общото събрание, на което бе избран човек на Алексей Петров за председател на новия управителен съвет.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си вкарат гол, а решаваща се оказа 53-ата минута, когато Емил Генов от Спартак получи втори жълт картон заради симулация и така остави символичните гости с 10 човека.

Все пак в 60-ата минута Станимир Димитров вкара за 0:1 с хубав удар покрай вратаря на Марица. Десет минути по-късно Борислав Никифоров се откъсна сам срещу вратаря на маричани, но си поведе топката по-силно и пропусна да реши мача.

В 79-ата минута Марица вкара изключително красив гол след удар в горната греда зад вратаря на Спартак и така се стигна до рулетката на дузпите.

За Спартак вкара единствено Николай Парнаров, а пропуски направиха Ивайло Герджиков, Димитър Юруков и Христо Стаев. В същото време маричани отбелязаха и при трите си опита от бялата точка.