05-09-2013, 13:36

botevplovdiv.bg (архив)

Plovdivutre.bg

Ботев поведе с 1:0, но в крайна сметка загуби с 1:4 в столицата

Ботев загуби с 1:4 от ЦСКА в мач от четвъртия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Академик" в столицата.

Малките "канарчетата" поведоха в резултата след гол на Виктор Пенчев в 13-ата минута. Две минути по-късно футболист на пловдивчани бе фаулиран, след като се откъсваше сам срещу вратаря на червените, но главният съдия показа само жълт картон.

В 22-ата минута домакините изравниха, а точен бе Калоян Стефанов. Две минути по-късно армейците стигнаха до пълен обрат с гол на Едуард Стефанов.

След почивката и двата отбора имаха своите шансове. Пропуски за пловдивчани направиха Георги Георгиев и Виктор Пенчев. В 56-ата минута Едуард Атанасов направи резултата 3:1, а в 67-ата минута оформи своя хеттрик, вкарвайки за крайното 4:1.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Здравко Дерменов, Атанас Ташолов, Атанас Куманов, Димитър Хубинов, Радослав Апостолов (70` Александър Грънчарски), Жак Пехливанов, Йоан Пеев (65` Георги Георгиев), Милко Георгиев (52` Борис Тютюков), Виктор Пенчев, Кристиян Димитров (60` Лъчезар Захариев).