09-09-2013, 12:18

Plovdivutre.bg

Петър Боев

Пловдивчанката се представи отлично на мемориала Кесаровски – Станчев, завършвайки с еднакъв актив като призьорките

Пловдивчанката Виктория Радева се представи отлично на завършилия в Слънчев бряг традиционен шахматен мемориал Кесаровски - Станчев. 12-годишният ни талант приключи състезанието на 4-о място при жените, но първите 4 състезателки финишираха с еднакъв актив от 6 точки.

При жените според вторичните показатели победи шампионката до 18 години Деница Драгиева, следвана от треньорката на ШК Етър (Велико Търново) Светла Йорданова и европейската кампионка за ветерани тази година - пловдивчанката Ружка Генова.

В крайното генерално класиране Радева зае 24-о място, въпреки че беше поставена под стартов номер 86. През цялото състезание възпитаничката на треньора Спас Кожухаров игра с противници само с ЕЛО над 2100, докато нейното е 1822.

Иначе за първи път мемориал Кесаровски – Станчев се проведе в 2 категории - турнир А, в който играха шахматисти с ЕЛО над 2300 и турнир В - до 2300.

В първата категория взеха участие 36 души, като тук победител стана италианецът Аксел Ромбалдони със 7,5 точки. Втори завърши пловдивският гросмайстор Владимир Петков със 7 точки, а трети - Виталий Бернадский, също със 7 точки.

В категория В победител е Румен Ташков, следван от Иван Манолов и Любомир Данов, като и тримата събраха актив от 7 точки.

За Виктория Радева състезанието в Слънчев бряг бе генерална репетиция преди Европейското първенство, което ще се проведе в Будва (Черна гора) от 24 септември до 9 октомври. Там Вики ще бъде придружавана от треньора си Спас Кожухаров.