Пловдив е Ботев! Канарите биха Локо с 2:0 (СНИМКИ)

14-09-2013, 15:57

Анисе изведе жълто-черните на първо място в класирането

Ботев спечели битката за Пловдив, след като победи градския съперник Локомотив с 2:0. И двете попадения бяха дело на мадагаскареца Абел Анисе, по един във всяко полувреме. Ботев бе по-активният отбор почти през целия мач и заслужено спечели трите точки, които го изкачиха на върха в класирането.
В 18-та минута Тодор Неделев изведе по страхотен начин Анисе сам срещу Господинов и за мадагаскареца не бе трудно да пусне покрай вратаря на Локомотив. Само десет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Борис Галчев получи втори жълт картон. Въпреки че останаха с 10 човека "канарчетата" имаха шанс да увеличат преднината си до почивката.
През второто полувреме Камбуров можеше да възстанови равенството, но ударът му с глава мина покрай лявата греда на Стаховяк. След близо час игра и Локо остана с 10 човека, след като втори жълт картон получи До Кармо. Освен двата червени картона в двубоя бяха показани и 10 жълти. Локо (Пд) пробва да промени резултата с далечни удари, като Фераресо бе близо до гола, но Стаховяк с мъка изби удара му.
До края на пловдивското дерби футболистите на Ботев можеха да направят победата си класическа, но пропуснаха няколко изгодни положения, предаде SPORTLINE.BG. С тази победа "канарчетата" изпревариха Литекс и Лудогорец, заемайки първото място в класирането. Ловчанлии и разградчани обаче са с мач по-малко.

МИНУТА ПО МИНУТА

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

4 - Вандер центрира от аутлинията, Господинов се размина с топката, която кацна на главата на Ромарио. Нападателят на Ботев обаче не успя да я насочи в опразнената врата от няколко метра

18 - ГОООЛ! 1:0 ЗА БОТЕВ!!! Тодор Неделев изведе по страхотен начин Анисе сам срещу Господинов и за мадагаскареца не бе трудно да пусне покрай вратаря на Локомотив

28 - Втори жълт и червен картон за Борис Галчев след поредното нарушение на халфа на Ботев

40 - За малко Крачунов да си вкара автогол след центриране в наказателното поле на Локо. Ботев стига до корнер, след който не успя да застраши вратата на гостите

42 - Много силен на Неделев профуча на метър покрай дясната греда на Господинов

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

51 - Силен шут на Неделев с десния крак, топката прелетя високо над вратата

53 - Камбуров пропусна да изравни резултата, след като ударът му с глава премина на метър от лявата греда на Стаховяк

55 - ГОООЛ! 2:0 ЗА БОТЕВ!!! Ромарио преодоля технично Крачунов, нахлу в наказателното поле и пусна успоредно към Анисе, който вкара втория си гол в срещата