15-09-2013, 22:38

БГНЕС

starazagora.utre.bg

С гол на бразилеца "железничарите" традиционно биха на "Надежда"

Локомотив (София) спечели много важна победа в борбата си за по-челно класиране в първенството. Днес селекцията на Стефан Генов надви Берое с минималното 1:0, като попадението падна 15 минути преди края на срещата, а негов автор отново стана звездата на тима Маркиньос.
Отборът на Берое пристигаше със самочувствието на тим, който през този сезон нямаше загуба в София. Статистиката обаче бе срещу заралии, които 22 години нямаха успех, именно срещу столичните „железничари".
Домакините пък бяха освежили редиците с няколко нови попълнения по време на паузата, като днес титуляр започваше сърбинът Йованович. Малко зад нападателя пък действаше бившата звезда на Черноморец-Гаел.
Първото по-интересно нещо в мача дойде чак в 30-ата минута, когато Локо можеше да открие резултата. Гаел успя да направи хубав рейд из защитата на Берое, но отправи прекалено слаб шут, който не затрудни противниковия вратар Макенджиев. Любопитното пък за него бе, че той играеше първи мач като титуляр за последните две години.
До края на полувремето Гаел отново създаде напрежение пред старозагорската врата. Тъмнокожият състезател центрира в наказателното поле, Макенджиев не успя да улови, но Иво Иванов внимаваше и успя да изчисти.
В 55-ата минута, звездата на столичани-Маркиньос можеше да изведе своите напред. Той изпълни специалитета си „пряк свободен удар", но вратарят на Берое действа умело и изби в ъглов удар.
Отборът на Берое бе много близо до попадение в 63-ата, след като Георги Андонов се извиси над всички и стреля с глава, ала топката премина опасно близо покрай локомотивската врата.
Следващият мач на “Берое” е на 22 септември, неделя, от 21:00 часа в Стара Загора срещу “Ботев” (Пловдив), които преди днешния мач “Левски” – “Лудогорец” са водачи в класирането.