Нефтохимик се прости с Купата на България, след загуба от Ботев

18-09-2013, 18:51

Burgasutre

Отборът на Нефтохимик загуби тежко първия си 1/16 финален мач от турнира за Купата на България. Шейховете допуснаха поражения с 0:6 от вдъхновения отбор на Ботев Пловдив.

Три от головете паднаха до почивката, с което на практика канарчетата решиха двубоя в своя полза. През втората част домакините продължиха да играят на предела на възможностите си и отбелязаха нови три гола, с което оформиха крайното 6:0. Така преди мача-реванш на 23 октомври може да се каже, че Ботев ще продължи напред в надпреварата за трофея.

След мача Нефтохимик замина за Търговище, където ще остане да се подготвя за предстоящите двубои с Лудогорец и Левски.